Canlı Destek
MENU
KONUT
Teklif Formu için Tıklayınız

KONUT

Konut sigortası; evinizi veya belirli aralıklarla ikamet ettiğiniz yazlığınızı deprem, sel gibi doğal afetlere, yangın, hırsızlık gibi risklere karşı güvence altına alan ve zorunlu olmayan bir sigorta çeşididir. Konutun içinde yer alan eşyalarında dahil edildiği bir konut sigortası yaptırılması halinde dairedeki tüm eşyalar sigorta kapsamına alınmış olmaktadır. Bu nedenle hem evimizi hem eşyalarımızı korumada  ''Konut Sigortası” yaptırmanın önemi büyüktür.

Burada dikkat edilmesi gereken bir husus hasarın meydana gelmesi halinde eşyaların da zarara uğramaması için sigortaya konu olan konutun içindeki eşyalarla birlikte güvenceye alınması gerekmektedir. Bu sayede az bir maliyet farkı ile daha büyük bir güvence sağlanmaktadır. Binada kiracı olunması durumunda eşya teminatı yapılarak eşyalar güvence altına alınmış olur. Konut sigortası primleri, deprem risk bölgelerinin farklılığından dolayı binanın bulunduğu şehir ve ilçelere göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bunun dışında binadaki toplam kat sayısı, konutun kaçıncı katta olduğu , bina yapı tarzı ve binanın yapım yılı da konut sigortası primine etki etmektedir.

Farklı sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterse de hepsinde ortak olan ana teminat olan yangın teminatı dışında konut sigortası teminatları ek teminatlarla genişletilerek daha fazla güvence altına alabilmektedir. Bu teminatlara örnek olarak; sel/su baskını, hırsızlık, ferdi kaza, yardım hizmetleri, enflasyondan korunma, deprem ve yanardağ püskürmesi, enkaz kaldırma, araç çarpması, dahili su,
yer kayması, fırtına, duman, kar ağırlığı, cam kırılması, yangın mali mesuliyet ve kira kaybı teminatları gösterilebilir.

 

  • Konut Sigortası Genel Şartları
©2024 - PR Sigorta TÜM HAKLARI SAKLIDIR. TTR BİLİŞİM