Canlı Destek
MENU
SEYAHAT
Teklif Formu için Tıklayınız

SEYAHAT

Yurtiçi veya yurtdışı seyahatleriniz sırasında yolculuğunuza bağlı olarak ortaya çıkabilecek hastalık, kaza ve bagaj kaybolması gibi riskleri güvence altına alan bir sigorta türüdür. Seyahat sigortası mutlu ve huzurlu bir seyahat için önemli bir güvencedir. Çünkü seyahatinizdeki herhangi bir aksiliğin ekonomik durumunuzu etkilememesi için seyahat sigortasından yararlanabilmektesiniz. Aynı zamanda Türk vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler tarafından, vize başvuruları ile beraber zorunlu talep edilen yurt dışı seyahat sigortası da bu kapsamda değerlendirilmektedir.

İş veya dinlenme amacıyla yapılan her türlü seyahat aslında parasal bir değere dayanır. Seyahat sigortası, seyahat sırasında ortaya çıkabilecek çeşitli risklere karşı güvence sağlamakta böylece çeşitli seyahat risklerinden mali durumunuzun etkilenmemesini sağlamaktadır. 

Yurtdışı seyahatlerinizde oluşabilecek muhtemel riskler ve bunlara karşı seyahat sigortasının sağladığı güvenceler şu şekildedir:  
• Seyahatinizi iptal etmek durumunda kalırsanız, bu iptal işleminden dolayı ortaya çıkabilecek zararlarınızı güvence altına alabilirsiniz. 
• Uçak biletiniz hava yolu şirketi tarafından ertelenirse veya uçuşunuz gecikirse, seyahat sigortası ile otel ve buna bağlı diğer giderlerinizin karşılanmasını sağlayabilirsiniz. 
• Yurtdışı seyahatiniz sırasında bir kaza geçirirseniz veya hastalanırsanız, sahip olduğunuz sağlık sigortası yurtdışında ortaya çıkabilecek sağlık giderlerinizi karşılamayabilir. Bu durumda seyahat sigortası ile acil tıbbi yardım ve müdahale giderlerinizi güvence altına alabilirsiniz. 
• Bavullarınızın çalınması veya kaybolması risklerini seyahat sigortası ile güvence altına alabilirsiniz. 
• Yurtdışında meydana gelebilecek sakatlık ve vefat risklerini sigorta kapsamı altına alabilirsiniz.

 

  • Seyahat Sigortası Genel Şartları
©2024 - PR Sigorta TÜM HAKLARI SAKLIDIR. TTR BİLİŞİM